niedziela, 20 listopada 2011

Ażury fioletowe

Kolejny medalion ażurowy na zamówienie. Tym razem w odcieniach fioletu. Można by rzec, że już powstała ich cała kolekcja. :) W trakcie wypalania cyrkonie nieco zmieniły kolor, ale na szczęście nie na tyle, by zepsuć kompozycję. Nie mam pojęcia czym to jest spowodowane, ale to już nie pierwszy raz, kiedy cyrkonie mi się odbarwiają pod wpływem temperatury. Może ktoś z zaglądających ma na to jakieś wytłumaczenie? Tak, czy inaczej pomimo niezamierzonych zmian, wszystko pozostało w jednej kolorystyce, a dzięki tym różnym odcieniom zrobiło się może nawet ciekawiej. :) No ale to moje zdanie... zobaczymy, co na to klientka...

Medalion wykonany ręcznie, bez użycia żadnych form, ze srebra próby 999, w technice Art Clay, oksydowany i polerowany. Jego średnica, to około 3,5cm. Zawieszka:srebro 925. 
3 komentarze:

  1. słyszałam, że czarne i zielone cyrkonie robią psikusy i są bardzo nieprzewidywalne ;) (ponoć to kwestia ich barwników) to jedne z nich Ci spłatały psikusa czy też jeszcze inne kolory? Na szczęście wisior i tak ma się dobrze :)

    OdpowiedzUsuń
  2. A u mnie problem był z fioletowymi no i jeszcze kiedyś błękitne mi pociemniały. W tym przypadku fioletowe lekko zróżowiały :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Piękne są te medaliony! Bardzo eleganckie.

    OdpowiedzUsuń