poniedziałek, 27 lutego 2012

Na jagody

Robiłam sobie trzy gwiazdki na zamówienie dla pewnej sympatycznej osóbki i jakoś przypadkiem, z rozpędu zrobiłam cztery :) Dzięki temu powstała taka oto bransoletka w soczystych, moich ulubionych kolorach. Gwiazdka oczywiście wykonana ręcznie, ze srebra 999, ozdobiona cyrkonią. Warto dodać, że jest pełna (nie jest pusta w środku). Kamienie to fasetowane sodality i ametysty, które kupiłam kiedyś na targach minerałów. Pomiędzy nimi kuleczki srebrne (srebro 925). Wszystkie elementy nawleczone na gumkę. Długość bransoletki (nierozciągniętej) to około 19cm.

Sodalit to kamień logicznego myślenia. Pomaga rozjaśnić umysł i polepszyć koncentrację. Ametyst jest kamieniem "trzeźwego umysłu". Zarówno o jednym, jak i o drugim mówi się, że sprzyjają leczeniu depresji i pomagają odzyskać spokój... Jest to zatem idealne połączenie dla cierpiących z powodu wiosennego przesilenia :)

Przy okazji wspomnę tylko, że w najbliższy weekend odbywa się pierwsza w tym roku giełda minerałów i biżuterii w Krakowie... i już nie mogę się doczekać.  W końcu mogę zobaczyć kamienie na żywo, dotknąć, dobierać kolorami, to zupełnie co innego niż zamawianie przez internet... Buszuję sobie pomiędzy stoiskami z lekkim obłędem w oczach, nie mogąc się zdecydować, co chcę kupić :) Ale póki co, mamy poniedziałek, więc jeszcze pięć dni dzieli mnie od tego szaleństwa.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz